Australian Open 2023. uživo: Karen Khachanov, brončani set, Iga Swiatk protiv Elene Rybakine, hladnokrvno rukovanje izluđuje navijače, ždrijeb, rezultati, tablica, vijesti, 7. dan, rezultati, video

Stvari se stvarno zahuktavaju na Australian Openu jer u nedjelju počinje četvrto kolo.

Alex de Minaur je jedini Australac koji je ostao u pojedinačnom ždrijebu nakon mješovitog dana za nade domaćih muškaraca.

Gledajte tenis uživo uz beIN SPORTS na Kayou. Prijenos uživo ATP + WTA Tour turnira uključujući svaki finalni meč. Novi ste u Kayou? Započnite besplatno probno razdoblje sada>

U osmini finala će se susresti s Novakom Đokovićem nakon što je Srbin preuzeo Grigora Dimitrova.

Prva teniserka svijeta Iga Swiatek vratila se u akciju nakon zadatka razaranja u trećoj rundi. Sučelit će se s 22. nositeljicom Elenom Rybakinom s mjestom u četvrtfinalu.

Dvostruka pobjednica Australian Opena Victoria Azarenka nastavlja svoj impresivan povratak i radovat će se pobjedi u četvrtfinalu u nedjelju.

Ne propustite nijedan od događaja u nastavku.

18.07 – Sin prvaka Aus Opena u četvrtinama

Sebastian Korda, sin pobjednika Australian Opena iz 1998. Petera Korde, stigao je do četvrtfinala svog prvog velikog turnira.

Kordin zadivljujući turnir, na kojem je ranije ovog tjedna pobijedio Daniila Medvedeva, nastavio se tako što je izbacio 10. nositelja Huberta Hurkacza 3-6 6-3 6-2 1-6 7-6 u uzbudljivom meču.

17.50 – ‘Strašno’ brisanje zaprepašćuje tenis

Dominantni Karen Khachanov dobio je svojih prvih 14 mečeva prije ulaska u četvrtfinale Australian Opena u nedjelju u dva seta nad Japancem Yoshihito Nishiokom, koji ga je nadigrao.

18. rangirani Rus pobijedio je protivnika koji je u John Kane Areni razbio reket sa 6-0, 6-0, 7-6.

Nishioka, 31. nositelj, nije bio u kontaktu u prva dva seta i dobio je sa samo 13 poena razlike.

U drugom setu osvojio je samo dva poena u šest gemova u neugodnom porazu.

Zove se “Brončani set” i teniski svijet je bio prilično na podu.

Činilo se da je Khachanov na pravom putu da postane tek šesti igrač u povijesti Grand Slama i prvi od 1993. koji je zabilježio trostruku pobjedu u bagelu — 6-0, 6-0, 6-0 — prije nego što je Nishioka konačno dobio 15. gem uz burno oduševljenje iz gomile..

Pobjeda ga je dovela u četvrtfinale Grand Slama po peti put. Njegov najbolji rezultat bilo je polufinale prošlogodišnjeg US Opena, gdje je izgubio od Caspera Rudda.

Idući put susrest će se s Amerikancem Sebastianom Kordom, koji je na ljestvici 29, ili Poljakom Hubertom Hurkaczom, koji je deseti.

“Prva dva seta,” rekao je, “nisam znao što se događa.” “Ideš s rezultatom, recimo, prilično lako. Onda ga je Yoshi preokrenuo, napumpavši publiku i pokušavajući zadržati moj fokus od početka do kraja.

“Nije lako osvojiti ovaj rezultat, tri seta, ali igram dobro i stvarno sam sretan što idem.”

Rus, bivši osmi igrač svijeta, osvojio je četiri naslova u karijeri, sve na tvrdoj podlozi, i jednostavno je bolji od Nishioke.

– agencija France Press

17:00 – Izbjegava se trostruko rijedak kruh

Rus Karen Khachanov plasirao se u četvrtfinale nakon pobjede nad Japancem Yoshihito Nishiokom u dva seta.

Khachanov je dobio prva dva seta 6-0, 6-0 i bio je toliko dominantan da je u drugom ispustio samo dvije set lopte.

Ali Nishioka je uzvratio u trećem setu kako bi spasio malo ponosa i izbjegao rijetku trostruku punđu.

15:00 – Ostapenko je osvojio još jedan preokret

Mnogi su očekivali četvrtfinalni okršaj između Ije Swatic i Coco Gauff, ali obje ove fantazije o naslovu izbačene su iz ždrijeba u Grand Final Fouru.

Nakon što je Elena Rybakina eliminirala Swatek, pobjednica French Opena 2017. Jelena Ostapenko pobijedila je Amerikanku Teengaer Gauff sa 7-5, 6-3.

14.10 – svjetski broj 1 Exit

Iga Swiatek je nokautirana na Australian Openu od strane Elene Rybakine u velikom preokretu.

Branitelj naslova Wimbledona Rybakina dobio je prvi set 6-4, jedva griješeći nogom tijekom cijelog meča.

Prva igračica svijeta Swiatek napravila je break rano u drugom setu i povela 3-0, ali je njena prednost oslabila kada je Rybakina ponovno napravila break i došla do impresivne pobjede 6-4 6-4.

“Ovo je seizmički šok u ždrijebu žena ovdje na Australian Openu”, rekao je komentator.

12.50 – Svjetska noćna mora broj 1

Iga Swiatek imala je najgori mogući start u nedjelju protiv Elene Rybakine.

Svjetska tenisačica broj jedan primila je prekršaj zakona prije svog prvog servisa jer nije bila voljna započeti nakon opomene od jedne minute.

Kad je utakmica počela, stvari su se pogoršale za Swiateka. Nakon što je odjurila do 40-0 na servisu, Rybakina se vratila i slomila favorizirani teški servis za rano vodstvo od 1-0.

Swiatek je potom zadržala dva boda za break tražeći da odmah odgovori, ali još jednom je 22. nositeljica bila ta koja je imala odgovore dok je prolazila kroz bodove i povela 2-0.

11.30 – Hladnokrvno rukovanje zapanjilo je Australian Open

Lokalni miljenik Andy Murray nije uspio napraviti još jedan herojski napor jer ga je u subotu navečer nokautirao Roberto Bautista Agut u trećoj rundi.

Britanac je izašao iz gotovo šestosatne sage od pet setova protiv Tanasija Kokkinakisa i osjećao je posljedice dok je padao u četiri seta dok je Bautista Agut slavio do pobjede 6-1 6-7 6-3 6-4. .

Ali trenutak nakon što je utakmica završila, zapelo je za oči navijačima koji su gledali kako su dvojica muškaraca izmijenila pomalo ledeno rukovanje na mreži.

Vatreni Španjolac i shrvani Britanac pljesnuli su se po rukama i jedva da su se pogledali jer njih dvojica nisu razmijenili ni riječi prije nego što su se rukovali sa sucima na stolici.

Obožavatelji su ostali bez daha gledajući snimku dok su se povećavala nagađanja o svađi između dvije zvijezde utakmice.

“To je bio Murrayjev stisak ruke”, napisao je jedan.

Drugi je dodao: “Vau! To rukovanje je na netu. Murray i Bautista Agut očito se mrze.”

Treći je napisao: “Kakvo je bilo to rukovanje između Rube i Murraya?”

Agut je na konferenciji za novinare dao naslutiti da mu se cijela gomila iza Murraya uvukla pod kožu.

Nakon toga je rekao: “Jako dobro razumije igru ​​i zna kako igrati s publikom, kako igrati sa suparničkim živcima.”

“Današnja utakmica je bila teška. Mislim da sam napravio odličan posao.”

11:00 – Swiatek juri za još srebra

Switek je osvojio tri Grand Slam naslova, ali još nije pobijedio u Melbourne Parku, a 21-godišnjak je prošle godine stigao do polufinala.

Prva nositeljica će očajnički nastojati dodati Australiju svojim pobjedama na US Openu i French Openu (dvaput), a ona je favorit za to tijekom sljedećeg tjedna.

Ali 7. dana prvog velikog turnira u godini, ona se suočava s pravim izazovom u Rybakininih posljednjih 16.

Kazahstanka rođena u Moskvi postavljena je za 22. nositeljicu, ali je pobijedila prošlogodišnju viceprvakinju Melbournea Danielle Collins u trećem kolu i pobijedila drugu tenisačicu svijeta Anas Jaber te prošle godine osvojila Wimbledon.

Rybakina ima veliko poštovanje prema Swiatek, koja je dominirala ženskim tenisom od prošlogodišnjeg umirovljenja Australke Ashleigh Barty.

“Ona je sigurno vrlo jaka, fizički i mentalno”, rekla je 23-godišnjakinja. “Mislim da ako ću igrati svoju igru, snažno, bit ću jak od početka do kraja, imam sve šanse.”