Muške tenisačke snage nadmašile Dukea, 4-3

Durham, Sjeverna Karolina – Dva od njihovih Top 25 mečeva dala su isti rezultat, 4-3 u korist Crimsona, jer je 16. nositelj Harvard Men Tennis istisnuo 20. Dukea i sezonu 2023. započeo s 2-0.

kako se to dogodilo

Crimson je dan započeo osvajanjem boda u parovima nakon pobjeda u parovima Harris Walker/Henry von der Schulenburg I Stjepan Sunce/Ronan Gachok.

Kako je igra prešla u single play, Crimson i Blue Devils zamijenili su sljedeće četiri igre. Duke je osvojio broj 6 i broj 3, ali par pobjeda od njega Stjepan Sunce I Henry von der Schulenburg Harvard je poveo s 3-2. Son i von der Schulenburg su se pobrinuli za svoje protivnike u nizovima 6-3, 6-2, 6-4, 7-5.

Na četvrtom mjestu Daniel Milavsky Kvalificirao se za pobjedu u prvom setu (6-1) prije nego što je izgubio u tijesnom drugom setu (6-7 (5)). Milavsky se povukao i osvojio treći set (6-1) zapečativši impresivnu pobjedu Crimsona u jednom meču.

Izdvajamo s Harvarda

• Von der Schulenburg i Sun bili su neporaženi vikenda i pritom nisu izgubili set. Današnjom pobjedom Milavski je došao do prve pobjede u proljetnoj sezoni.
  • Harvard je neporažen u parovima ovaj tjedan, pobijedivši Walker/Von der Schulenburg i Sun/Yachuk u oba meča.
  • Ovom pobjedom von der Schulenburg je pobijedio svog prvog protivnika ove sezone.
  • Ovo je bilo 16g Meč je između dvije škole, serija svih vremena u kojoj Crimson sada vodi 14-2. Ovo je prvi put da je Harvard pobijedio Dukea od 1996. godine.

rezultate

Harvard – 4, Duke – 3
moj muž

1. Daniel Milavsky/Valdemar Bab Protiv br. 49 Michael Heller / Andrew Zhang (Duke) 6-6
  2. Harris Walker/Henry von der Schulenburg def. Jarrett Jones / Pedro Rodnas (vojvoda) 6-1
  3. Stjepan Sunce/Ronan Gachok def. Faris Khan/Nirup Vallabhanini (vojvoda) 7-6

Nalog za raskid: 2, 3

samci

1. Broj 4 pobijedio je Garretta Jonesa (Duke). broj 46 Harris Walker6-4, 4-6, 6-2
  2. broj 22 Henry von der Schulenburg def. Broj 101 Andrew Zhang (vojvoda), 6-4, 7-5
  3. broj 84 Pedro Rodnas (vojvoda) v.d. Ronan Gachok6-4, 7-6 (3)
  4. Daniel Milavsky def. Conor Krug (Duke) 6-1, 6-7(5), 6-1
  5. Stjepan Sunce def. Nyrob Vallabanini (Vojvoda) 6-3, 6-2
  6. Faris Khan (vojvoda) poražen. Valdemar Bab6-1, 6-4

Nalog za raskid: 6, 5, 2, 3, 4, 1

Sljedeći

Crimson će se vratiti u Sjevernu Karolinu sljedećeg vikenda kako bi se natjecali na ITA Kickoff Weekendu čiji je domaćin Sveučilište Sjeverne Karoline. Harvard će se 28. siječnja suočiti s konferencijskim protivnikom Columbijom. Sa svojom pobjedom, Crimson će se suočiti ili sa Sjevernom Karolinom ili Oklahoma Stateom s šansom za odlazak na ITA nacionalno ekipno prvenstvo u dvorani.