Muški teniser pobjeđuje UT Tylera za svoju treću uzastopnu pobjedu

Dallas – Brucoš McAllen Student Memorial Alum Augustin Salazar Muški teniski tim Sveučilišta Texas Rio Grande Valley (UTRGV) ostvario je svoju treću uzastopnu pobjedu u subotu kada su Vaquerosi pobijedili UT Tyler Patriots (UTT) 5-2 u Styslinger/Altec Tennis Complexu na SMU.

Vaqueros će igrati protiv SMU Mustangs u 13:15 u Styslinger/Altec Tennis Complexu.

UTRGV (3-2) pomeo je konkurenciju parova i poveo 1-0 u meču. mlađi Emilian Purnell Student druge godine Sam Whitehead Kvalificirao se za pobjedu od 6-1 na #1 nad UTT-om Joaquin Bianchi / Gonzalo Fernandez, Na 6. mjestu u ekipi parova u NCAA Diviziji II. Hrvatski dvojac je drugu godinu Burna Devald I Carlo Chrollo Pobijedio je 6-3 u Tripu br. 2 i osigurao bod u parovima. Velik Chris Lawrence Salazar je završio s teškom pobjedom od 7-5 nad njim na trećem mjestu.

Chrollo je brzo odradio svoj meč broj 3 u singlu, osiguravši uzastopne pobjede 6-3, 6-2. UTT je odgovorio solidnom četvrtinom i došao na ploču. Lawrence je imao pristojnu pobjedu 6-2, 6-3 u šestom, ali Patriotsi su smanjili vodstvo UTRGV-a na 3-2 nakon uzastopnih pobjeda u prvom.

Salazar je odnio pobjedu za UTRGV, dolazeći od pozadine na petom mjestu. Nakon što je izgubio prvi set 3-6, Salazar je stigao do pobjede 7-5 u drugom setu. I odlučujućim trećim remijem 4-4, Salazar je pritisnuo pedalu do kraja i zapečatio pobjedu i momčad 3-6, 7-5, 6-4.

Davald je također uzvratio pritiskom. Došao je nakon zaostatka 2-5 u odlučujućem trećem setu svog meča broj 2 do izjednačenja na 5-5, šaljući pametne voleje po terenu i ispuštajući žestoku paljbu na sebe i Salazara. Devald se borio s mnogo UTT meč lopti dok je osujetio svog protivnika i došao do pobjede 3-6, 6-4, 7-5.

Parni (1, 2, 3)

1. Emilian Purnell/Sam Whitehead (UTRGV) def. Joaquin Bianchi / Gonzalo Fernandez (Utah) 6-1
2. Burna Devald/Carlo Chrollo (UTRGV) def. Jonas Dixon / Yudai Watanabe (Utah) 6-3
3. Chris Lawrence/Augustin Salazar (UTRGV) def. Jordi Garcia / Carl Wessel (Utah) 7-5

UTRGV muška teniska podrška | Postanite fan na Facebooku | Pratite nas na Twitteru | Pratite nas na Instagramu | Pratite nas na YouTubeu