Smanjenje muškog tenisa od Nebraske 7-0

Lincoln, nb. – Muški teniski tim Creightona je u subotu navečer u teniskom centru Sid and Hazel Dillon u Lincolnu, Neb, presudio rezultatom 7-0 protiv Nebraske.

Poraz je spustio Bluejayse na 0-2 u juniorskoj sezoni, dok su Cornhuskersi poboljšali na 1-0 u godišnjoj sezoni.

“Razočarani smo što nismo osvojili nijedan bod za momčad ovog vikenda”, rekao je trener. Tom Lilly. “Igrali smo s dvije vrlo dobre momčadi, ali smo izgubili puno velikih poena i vrlo malo tijesnih setova. Nadamo se da nas je ovo teško natjecanje učinilo jačima i boljim za idući vikend u Sjevernoj Dakoti. Zasluge Nebraski za igranje snažne momčadske igre tijekom cijelog postava”.

par Matthew Lanahan I Alejandro Gandini Izveo je teško izborenih 7-6 (7-3) tiebreak za najbolju poziciju u parovima, ali tek nakon što su Cornhuskersi pobijedili 6-3 i 6-1 na rupama br. 2 i br. 3 i zauzeli rano 1. -0 prednost.

Nebraska je nastavila dominirati igrom tijekom pojedinačne igre jer je Creighton pao u svakoj od šest pojedinačnih utakmica. student Kirtan Patel i juniori Shin Inoue Pružio je najjače partije za Bluejayse, natjeravši njihove protivnike na tri seta.

Patel je prepustio svoj prvi set Williamu Gleesonu iz Nebraske, 6-3, prije nego što je u drugom setu porastao na 7-5. U trećem setu Patel je vodio 9-8, 10-9, prije nego što je Gleeson došao do pobjede 13-11 na pojedinačnoj rupi broj 5.

Nakon što je izgubio prvi set 6-2, Inoue se vratio i pobijedio 7-6 (7-5) u tiebreaku drugog seta i iznudio odlučujući treći set. Rudi Christiansen iz Nebraske odgovorio je u trećem setu pobjedom od 10-1 nad četvrtoplasiranim igračem pojedinačno.

Bluejaysi se vraćaju u akciju u petak, 27. siječnja, kada putuju u Sjevernu Dakotu gdje će se susresti s Fighting Hawksima u 17:00.